• Karneval

• Deti zo školského internátu ukončili fašiangové obdobie strávením popoludnia plného zábavy a radosti - karnevalom. Príjemne trávený čas sa u detí odzrkadlil na ich tvárach a veselej nálade. Deti sa nielen vytancovali, ale i zabavili pri súťažiach. Nakoniec každá jedna maska bola odmenená sladkou odmenou.

• Zimné spoznávanie prírody

• Slnkom zaliate popoludnie sme spoločne využili na zimnú turistiku po Borine. Deti sledovali vtáctvo, spoznávali stromy. Turistiku sme ukončili hrami v prírode.

• Staráme sa o zvieratká

• Po vianočných prázdninách deti zo školského internátu nezabudli na zvieratká v zime. Aktivitu sme s deťmi realizovali formou voľnej diskusie, ktorú sme obohatili vyfarbovaním obrázkov a vyplňovaním pracovných listov. Koniec aktivity sme ukončili naplnením kŕmidla pre vtáčikov, prístrešku pre bažantov v areále, či skontrolovaním hmyzieho domčeka.

• Valentínska módna prehliadka

24.2.2022 sa konala tradičná Valentínska módna prehliadka pre ŠZŠ a PŠ. Program otvorila p. riaditeľka PaedDr. Soňa Šišková prestrihnutím pásky. Na úvod nám zaspievali D.Stojka, M.Rafaelová a A.Vnuková. Na predvádzacom móle sa predstavili žiaci v rôznych modeloch, od voľnočasových až po večerné róby. Každý zažil svojich 5 minút slávy.... Na záver porota vyhodnotila najkrajšie šaty, najkrajší účes, najlepší makeup a najlepší nápad. Víťazi si odniesli korunku a drobné odmeny. Po skončení módnej prehliadky sa rozprúdila diskotéka.

• Riaditeľstvo Spojenej školy internátnej oznamuje, že

25.02.2022 ( piatok) - do 16,00 hodiny  je odchodovka na jarné prázdniny.

Nástup do školy :

7.03.2022 (pondelok) - od 7,00 hodiny.

• Kritériá pre prijatie žiakov do Praktickej školy pre školský rok 2022/2023

• Prihlášku na štúdium je potrebné  zaslať na adresu školy  najneskôr  do 20. marca 2022.

Uchádzači o štúdium budú pozvaní na prijímacie pohovory písomne, najmenej 5 dní pred dátumom ich uskutočnenia.

S uchádzačmi a ich zákonnými zástupcami budú realizované osobné pohovory s cieľom zistiť úroveň schopností a manuálnych zručností žiaka.

I.KOLO PRIJÍMACÍCH POHOVOROV

Termíny prijímacích pohovorov:

1. termín –    2. a 3.máj 2022
            2. termín –  9. a 10.máj 2022        vždy od 9,00  -  13,00 hod. v budove školy.

V prílohe sú uvedené kritériá pre prijímanie žiakov do Praktickej školy pre školský rok 2021/2022.

• Polročné prázdniny

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Riaditeľstvo spojenej školy internátnej v Nitre oznamuje, že polročné prázdniny sa začínajú 4. februára 2022 (piatok).

Žiaci sa vrátia opäť do školy v pondelok  7. februára 2022.

• Hurá - a je tu Mikuláš

• 6.12.2021 navštívili našu školu Mikuláš, čerti a anjel, a to nie raz, ale heď dvakrát - doobeda v škole a poobede v ŠKD a v školskom internáte. Deti Mikuláša a jeho sprievod netrpezlivo vyčkávali. Prichystali si pre nich pesničky, básničky i tančeky. Ako vždy, naprázdno obišli čerti a ich pozvania do pekelného kolektívu. Mikuláš a anjel sa deťom za program odmenili sladkosťami. Pozvanie na mikulášske aktivity v škole, vo výchove i ŠKD prijali i p. riaditeľka PaedDr. S.Šišková a pani zástupkyne ľkoly. V súlade s protipandemickými opatreniami sa všetky mikulášske aktivity konali samostatne v triedach, výchovných skupinách a oddeleniach ŠKD.

• Pečieme medovníčky

• V rámci blížiaceho sa adventu, sme spoločne v popoludňajších hodinách upiekli chutné medovníčky. Ich čarovná vôňa nám priblížila najkrajšie sviatky v roku - Vianoce. Malí kuchári boli veľmi šikovní a kreatívni.

• Výroba kŕmidiel pre vtáčiky

Prichádza zima a pre vtáčiky je obdobím, kedy si ťažko hľadajú potravu. Aj my sme sa rozhodli pomôcť, v areáli školy je veľa stromov, ktoré sme sa rozhodli skrášliť vtáčími búdkami.

• Riaditeľstvo Spojenej školy internátnej oznamuje, že odchodovka je

16.11.2021 - utorok do 16,00 hodiny.

17.11.2021 - streda - sviatok

V dňoch 18.11 a 19.11.2021 - riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

Nástup do školy:

22.11.2021 - pondelok od 7,00 hodiny.

• Aktívne učenie sa pomocou interaktívnej tabule

Pracujeme s interaktívnou tabuľou

Modernizácia vyučovacieho procesu je v dnešnej meniacej sa spoločnosti  veľmi potrebná. Aj v našej škole vzdelávanie neustále inovujeme využívaním modernej didaktickej techniky a učebných pomôcok, ktoré sa stali pre dnešnú generáciu skoro nenahraditeľnými. Na školách sa začínajú interaktívne tabule využívať čoraz častejšie. Takouto výbornou pomôckou sa u nás v 1.- 4.B triede stala interaktívna tabuľa.  Žiaci radi pracujú priamo na tabuli, ich práca sa podobá maľovaniu na stenu, tabuľa sa nekrčí (ako papier alebo zošit). Opakujeme a upevňujeme spoznávanie a rozlišovanie farieb, geometrických útvarov, grafomotoriku, slúži nám ako pomôcka pri preberaní aktuálnych tém. Okrem upevňovania a opakovania učebnej látky trénujeme koordináciu oko - ruka. Pri práci prihliadame na individuálne charakteristiky jednotlivých žiakov a tým sa snažíme o čo najväčšiu efektivitu pri upevňovaní učiva.

• Halloween párty

Deti zo školského internátu si spoločne užili párty plné hrôzostrašných kostýmov, dych vyrážajúcich výzdob, či rôznych vlastnoručne upečených koláčikov a dobrôt. Zábavu sme otvorili choreografiou na skladbu "Strašidlá"  od M. Jaroša, nasledoval stoličkový tanec a diskotéka. Všetci sme sa super zabávali.